Panorama na torach

Jeden wagon

Od 11 czerwca w składzie pociągu IC Porta Moravica, który kursuje z Grazu do Przemyśla, będzie wagon panoramiczny 1 klasy.

Panorama trafi do międzynarodowego pociągu Graz – Przemyśl z uwagi na ustalenia pomiędzy Austriakami a Szwajcarami. Łącznie w składzie będą trzy szwajcarskie wagony, ale pozostałe dwa będą wagonami bezprzedziałowymi drugiej klasy typu bpm61.

Panoramiczny wagon w Lucernie.

Ponad 400 km na polskich torach

IC Porta Moravica rusza z Grazu o godzinie 5:25 a do Przemyśla wjeżdża o 17:10. Podróż trwa nieprzerwanie blisko 12 godzin. Po drodze pociąg zatrzymuje się na takich stacjach jak: Kapfenberg, Wien Hauptbahnhof, Breclav, Hranice na Moravě, Bohumín, Chałupki, Wodzisław Śląski, Rybnik, Mikołów, Katowice, Kraków Główny, Kraków Płaszów, Bochnia, Tarnów, Dębica, Rzeszów Główny, Łańcut, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl Zasanie, Przemyśl Główny.

Podróż powrotna zaczyna się w Przemyślu o godzinie 11:00, a kończy w Grazu o 22:34.

Wnętrze panoramicznego wagonu.

Przystępne ceny

Podróż zaplanowaliśmy w dniu 26 czerwca br. Cena dla pierwszej i drugiej klasy jest taka sama: 181,94 złote. Biorąc pod uwagę koszty krajowego Pendolino z Krakowa do Gdańska (średnio 220,00 zł) to mamy bardzo przystępne ceny. Obawiamy się tylko, że dostępność wagonu panoramicznego będzie wyprzedana na długo przed rozpoczęciem podróży.

Cena biletu.

Co oglądać z panoramy?

Cały czas zastanawiamy się, co można podziwiać z panoramicznego wagonu po polskiej stronie trasy IC Porta Moravica? W Szwajcarii, gdzie regularnie kursują te wagony mamy morze gór, alpejskie krajobrazy. A u nas? Od Górnego Śląska, przez Małopolskę, a kończąc na Podkarpackim? Analizując trasę, to wrażenie mogą zrobić szyby górnicze i wysokie kominy, a dalej? Dajcie znać na e-mail redakcji Zacnego Nocowania: zacnenocowanie@gmail.com

Panoramiczny wagon.