Góra Kicarz dla rodzin z dziećmi

Piwniczna-Zdrój przystępuje do prac na górze Kiciarz. Będą nowe ścieżki spacerowo-biegowe, kładki drewniane, tablice kierunkowe oraz wiele elementów małej architektury.

Przyjazna góra dla rodzin z dziećmi

Rozpoczynają się roboty budowlane związane z realizacją Zadania nr 1 – Budowa elementów małej architektury i rekreacyjnych na górze Kicarz, realizowanych w ramach Projektu: „Poprad-rzeka, która łączy. I Etap budowy infrastruktury aktywnego wypoczynku dla turystyki wodnej przy rzece Poprad”.

– W ramach tego zadania zaplanowaliśmy m.in. budowę dwóch odcinków ścieżek spacerowo-biegowych oraz przebudowę już istniejących, które będą usypane kamyczkami, remont wejścia do parku, a także budowę kładek drewnianych oraz platformy. To inwestycje skierowania głównie do rodzin z dziećmi, bo takich w naszej gminie brakowało – mówił na łamach Gazety Krakowskiej Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.
Kiciarz

Zakres prac:

  • budowa dwóch odcinków ścieżek spacerowo-biegowych,
  • przebudowa istniejących ścieżek spacerowo-biegowych,
  • remont wejścia do parku,
  • tablice kierunkowe,
  • budowa kładek drewnianych,
  • budowa platformy,
  • budowa elementów małej architektury (tablic kierunkowych, tablic informacyjnych, pylonu informacyjnego z siedziskiem, tablicy informacyjnej z siedziskiem, koszy na śmieci, ławek i stołów, stojaków na rowery)

Wartość Inwestycji: 1 359 873,60 zł przy 90% dofinansowaniu z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą robót jest: Firma Usługowo-Handlowa PROJBUD Tomasz Dąbrowski 33-390 Łącko 770

Góra Kicarz

Kicarz (703 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w południowo-zachodniej części Pasma Jaworzyny, po wschodniej stronie doliny Popradu i drogi krajowej nr 87 Nowy Sącz – Piwniczna-Zdrój. Poprad przeciął tutaj grzbiet łączący Kicarza z Kamiennym Groniem oddzielając w ten sposób Pasmo Jaworzyny od Pasma Radziejowej. Opływając stoki Kicarza Poprad tworzy tutaj swój największy przełom.

Kicarz wznosi się nad miejscowościami Piwniczna-Zdrój i Łomnica-Zdrój. Jest najdalej na południe wysuniętym szczytem bocznego grzbietu ciągnącego się od głównej grani Pasma Jaworzyny poprzez Groń, Granicę i Bucznik po Kicarza. Od wschodniej strony stoki Kicarza opadają do doliny potoku Łomniczanka, od zachodniej i południowej do Popradu. Wierzchołek i stoki porasta las, ale od południowo-wschodniej strony wysoko wcinają się w jego stoki otwarte tereny przysiółka Karpaty. Na szczycie znajduje się wieża przekaźnikowa.

Góra znajduje się na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000.

Góra Kicarz

Gdzie nocować w Piwnicznej Zdroju?

Zielona Granica to wyjątkowe miejsce na mapie Piwnicznej-Zdroju. Znajduje się wysoko w górach, otulone licznymi łąkami i gęstym drzewostanem. Jednakże największym atutem tego miejsca są właściciele, rodzina Dulak.

Zielona Granica

Dom z Widokiem, jak sama nazwa wskazuje, daje niepowtarzalną okazję do podziwiania górskich krajobrazów. Z okien domu widać kilka szczytów Piwnicznej-Zdroju.

Dom z Widokiem