Tutaj szaleje błędnik

Hotel w Kolonii

Euronova Arthotel w Kolonii we wszystkich swoich pomieszczeniach zastosował realistyczne wykładziny i dywany. Wzór 3D sprawia, że hotelowi goście czują się dość nietypowo, a już na pewno mają problem z poruszaniem się po długich korytarzach.

Dzieci biegały

Okazuje się, że zastosowane wzory miały za zadanie uniemożliwić małym hotelowym gościom bieganiu po pasażu. We przeszłości dochodziło do skarg i niebezpiecznych sytuacji – nieumyślne poparzenia gorącymi napojami czy też złamania kończyn. Hotel szybko stał się popularnym miejscem noclegowym, a właściciele poszli krok dalej i ułożyli szalone wzory w całym budynku.

Położenie

Euronova Arthotel położony jest w Kolonii, 4 km od rzymskokatolickiej katedry, której budowę rozpoczęto w 1248 roku i trwała i trwała z przerwami ponad 600 lat do 1880. Hotel znajduje się w dzielnicy Zollstock, 3.1 km od nadbrzeżnego Muzeum Czekolady w Kolonii. Główne atrakcje, oprócz tradycyjnych eksponatów, stanowią: miniatura fabryki czekolady, produkująca miniaturowe tabliczki rozdawane zwiedzającym, palmiarnia z drzewami kakaowymi, 3-metrowe fontanny czekoladowe, a także sklep z wyrobami czekoladowymi, zwłaszcza koncernu Lindt & Sprüngli. Obejrzeć można także kolekcję porcelany i srebra, związanej ze spożywaniem czekolady (XVIII i XIX w.), a także zabytkowe automaty do sprzedaży czekolady.

Smutny koniec

Niestety popularność Euronova Arthotel i liczne zdjęcia gości z pobytu w obiekcie nie przełożyły się na sukces w biznesie. Długotrwałe przebywanie w hotelu powodowało niemiłe doświadczenia z błędnikiem, a część osób skarżyła się na nudności. Ostatecznie hotel został zamknięty, a na stronie widnieje taki oto tekst: Drodzy Goście, nasza działalność hotelowa została przerwana. Bardzo dziękujemy za wieloletnią współpracę i za lojalność.