Morze z alpakami

Wyobraźcie sobie, że jesteście nad morzem, piękna miejscowość pomiędzy trzema akwenami wodnymi, dookoła las pachnący świerkiem, macie do dyspozycji nowoczesny domek, jacuzzi i saunę. Alpaki też się znajdą! Mega sympatyczny i przyjazny duet, które skrada serca wszystkich gości.

Dziwnów

Gmina Dziwnów położona jest w północno–zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Ciekawie umiejscowiona, pomiędzy trzema akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim od północy, Zalewem Kamieńskim/Zatoką Wrzosowską od południa oraz cieśniną Dziwna łączącą Bałtyk z zalewem, stanowi prawdziwą gratkę dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych. Od strony lądowej otoczona lasami, swoim zachodnim krańcem sąsiadując z obszarem Wolińskiego Parku Narodowego, stwarza niemal idealne warunki dla poszukujących aktywnego wypoczynku i zdrowotnych, nadmorskich spacerów.

Szerokie plaże, długa promenada

Plaże w Dziwnowie są bardzo szerokie (nawet 100 metrów!) i ciągną się na długości aż 5 kilometrów. Dojdziemy do nich 9 wejściami, a dookoła znajdziemy ławeczki, leżaki, ścieżki rowerowe, obiekty gastronomiczne, przebieralnie i toalety. Plaża odznaczona Błękitną Flagą.

Warto przy tym dodać, że temperatura morza w rejonie Dziwnowa, ze względu na korzystne warunki wietrzne (i prądy morskie), należy do najwyższych wśród bałtyckich kąpielisk. Gminne miejscowości poza typowo turystycznymi walorami, posiadają jeszcze te, które dotyczą bezpośrednio zdrowia.

Wzdłuż plaży w Dziwnowie, na grzbiecie piaszczystych wydm, znajdziecie, nowoczesną promenadę spacerową. Ponad 2 kilometry trasy, która jest urozmaicona, zachęca do spacerów o każdej porze dnia i nocy.

Wysokie domki z drewna

Dwa domki na wypasie wkomponowane w rosnące nad nimi sosny. Pachnie lasem, pachnie morzem, pachnie luksusem. W środku otwarte sypialnie (bardzo lubimy takie rozwiązanie!), aneksy kuchenne, atresole nocne dla dzieci, łazienki, tarasy i klimatyzacje. Wyposażenie nie odbiega od tego co jest w każdym domu – pani domu będzie zadowolona, no chyba, że ma męża kucharza lub pasjonata gotowania. Woda pod prysznicem zawsze ciepła, nie trzeba czekać w rogu kabiny i rzucać zaklęciami. Miejsca w domkach jest naprawdę sporo, nazwa adekwatna do powierzchni użytkowej.

Coś dla ciała i ducha

Właściciele wiedzą co lubią misie (pisze to miś z dużym brzuchem!), więc udostępnili jacuzzi z widokiem na las, który przypominał nam filmowy „Zaczarowany ogród”. Nie lubimy ziół, ale po zimne Prosecco chętnie sięgnęliśmy, co tylko spotęgowało jakość percepcji. Wieczorem pognaliśmy do sauny. Było sympatycznie, romantycznie. No! było dużo pary. Ale brzuch nie zmalał. Walczę dalej.

Legendarne śniadania

Mewy nam wyśpiewały, że tutaj orgazm kulinarny jest powtarzalny. Każdego dnia, zawsze o poranku. Pachnąca kawa, świeże pieczywo, soczyste warzywa i owoce. Wędliny wszelakie, soki kolorowe. Taki mix sprawia, że ciało wiruje niczym diabeł tasmański na plaży w Dziwnowie. Po wspólnym śniadaniu (mega jadalnia, miejsce do integracji i oblukania pozostałych gości) mieliśmy naładowane baterie na dobrych kilka godzin. Poleżeliśmy na plaży, przeszliśmy wszerz i wzdłuż miejscowość, zrobiliśmy kilkaset zdjęć i zdążyliśmy się pokłócić o alpaki. Zdrowa zazdrość w cenie każdego związku.  

Wspólna jadalnia, to idealne miejsce na dobre rozpoczęcie dnia. Codziennie czeka tu na Was śniadanie, o którym krążą już legendy. Wiemy, że czasami jedzenie może być lekiem na całe zło, dlatego zjecie u nas zdrowo, pysznie i do syta.

Z alpakami na plażę

To nie żart, to nie efekt przegrzania na plaży lub wlania w siebie za dużo bąbelków Bohemia Sekt. Właściciele dostali na ich punkcie fioła. My również – tym bardziej, że na emeryturze chcemy mieć przy domu kozy i alpaki. Zatem mogliśmy przez kilka dni potrenować „obsługę” tych niezwykle sympatycznych zwierząt.

Niedawno zdecydowaliśmy się powiększyć naszą rodzinę i… zaadoptowaliśmy dwie alpaki! Leo i Rio, to dwóch uroczych chłopców, których możecie czesać, karmić i wyprowadzać na spacery.

Mówi się o nich „żywe maskotki”, lubią towarzystwo i wszędzie gdzie się pojawią wzbudzają zainteresowanie. Kontakt z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, który poprzez wydzielanie endorfin uspokaja i rozluźnia. Te szczególne zwierzęta potrafią pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

Alpaki to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, delikatne i zupełnie pozbawione agresji. Szybko zaprzyjaźniają się zarówno z człowiekiem, jak i innymi zwierzętami. Pozytywnie nastawione do dzieci, lubią być głaskane i przytulane. Dzięki dużej inteligencji, szybko uczą się nowych rzeczy, takich jak chodzenie na smyczy czy jedzenie z ręki.

Podsumowanie

2 STODOŁY chillout w Dziwnowie to dla nas niezwykłe odkrycie. Zacne miejsce, zacni właściciele. Cudowne podejście do gości i miłość do zwierząt. Warunki komfortowe, miejsca od groma. I te plaże szerokie jak lotnisko w Heathrow. Wrócimy na pewno.

Nasza ocena: 6/6 zacnych

2 STODOŁY CHILLOUT

Ul. Daglezji 100 72-420 Dziwnów

Tel. 785 579 541

2stodoly@gmail.com

www.2stodoly.pl