Karczma Świstak na medal

Karczma Świstak w Koniakowie to piękny budynek, cudowni właściciele, przepyszne jedzenie i przykład społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Karczma Świstak to gwarancja smaku

Karczma Świstak ma moc

Zacznijmy od właścicieli: Jadzia i Tomek to bardzo sympatyczny duet Świstaków. Niezwykle pracowici i otwarci ludzie, pełni pomysłów i pozytywnej energii.

Usytuowanie: Koniaków to piękna miejscowość w Beskidzie Śląskim, która tworzy wraz z Istebną i Jaworzynką tzw. Trójwieś (spotykają się tutaj trzy kraje: Polska, Czechy i Słowacja)

Karczma: piękny budynek z kamienia i drewna. Pomieści nawet 100 osób. W zimie ogrzejecie się w przestronnym wnętrzu, a w lato usiądziecie na tarasie i dostrzeżecie wiele szczytów Beskidu Śląskiego.

Jedzenie: oczy by dalej jadły, ale żołądek nie jest z gumy. Same pyszności z takimi hitami jak: Czosnkula, golonko Gaździny, placki z blachy ze szpyrkami, schab z tawerny kapitańskiej.

Napoje: być w górach i nie spróbować Mioduli Staropolskiej, Śliwowicy Podbeskidzkiej czy Paschalnej to niemal grzech ciężki. Oczywiście piwa też są na stanie: polskie i czeskie.

Ceny: biorąc pod uwagę miejsce (Koniaków) to ceny nie są wcale wygórowane, a porcje gigantyczne.

Jadzia i Tomek z Karczmy Świstak

Karczma Świstak odpowiedzialna społecznie

Karczma Świstak wpisuje się w  koncepcję społecznie odpowiedzialnego biznesu CSR. Jej działania są świadome, przejrzyste i etyczne. Odnoszą się do decyzji społecznych i środowiskowych, skupiają na takich aspektach jak ład organizacyjny, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to koncepcja który pomaga firmie być społecznie odpowiedzialnymi wobec siebie samych, swoich interesariuszy i społeczeństwa. Praktykując społeczną odpowiedzialność biznesu, Karczma Świstak jest świadoma wpływu, jaki wywierają na wszystkie aspekty społeczeństwa, w tym gospodarcze, społeczne i środowiskowe.

Wśród głównych standardów CSR znajduje się norma ISO 26000, która została po raz pierwszy wydana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) w 2010 roku.

Karczma Świstak wspiera nasze działania, m.in. akcję Zacne KOCIE Nocowanie czy w ostatnich dniach paczka dla osób w kryzysie bezdomności i osób starszych „Wspólny Stół”.

Karczma Świstak wyróżniona

Karczma Świstak otrzymała certyfikat “Recommended on Restaurant Guru 2023”

Karczma Świstak została wyróżniona odznaką Rekomendacji przez Restaurant Guru, jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów kulinarnych, z którego korzysta miesięcznie ponad 30 milionów użytkowników.

Karczma Świstak otrzymała prestiżowy certyfikat Recommended on Restaurant Guru 2023

Gramy w pomaganie

Nie ma nic prostszego by włączyć się do społecznie odpowiedzialnej gry Zacnego Nocowania:

  • Wspieracie jedną z naszych akcji (bezpośrednio lub pośrednio. Obecnie najbardziej zależy nam na spięciu budżetu w ramach akcji Zacne KOCIE Nocowanie);
  • Przekazujecie link do naszej akcji kolejnej firmie z prośbą o wsparcie.
  • Wysyłacie do nas informację, że przekazaliście dalej dobro.

Liczymy na efekt kuli śnieżnej w oparciu o filantropię i energię społecznego biznesu. To nie wiele kosztuje, a daje ogrom korzyści.

O wszystkich podjętych działaniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Strona internetowa Karczmy Świstak wykonana przez nasz zespół: www.karczmaswistak.pl