Hotel z kontenerów

W północnej części Tallinna, która słynie z industrialnego charakteru, wkomponowano hotel z kontenerów transportowych. Czerwona cegła, tony stalowych elementów i dbałość o środowisko naturalne. To musi robić wrażenie!

Põhja-Tallinn

Põhja-Tallinn

Tallinn Północny to dzielnica przemysłowa – część dzielnicy zajmują tory odstawcze Dworca Bałtyckiego, znajduje się tu wiele zakładów przemysłowych oraz osiem portów morskich: Port Meeruse, Port Bekker, Port Rosyjsko-Bałtycki, Port Paljassaare, Port Hundipea, Port Noblessneri, Port Lennusadam i Port Kalasadam.

Dworzec Bałtycki w Tallinie.

Coś dla miłośników urbex

Centralne więzienie zostało otwarte w kompleksie Patarei w 1920 roku. Było to największe więzienie w Estonii, mieszczące około 1000 więźniów. W skład kompleksu wchodziły szpital, szwalnia, drukarnia, introligatornia itp. Zasadą było, że aby zaoszczędzić pieniądze publiczne, więźniowie musieli sami pokrywać koszty utrzymania.

Przestępcy skazani za czyny antypaństwowe falami trafiali do więzienia. Uważali się za więźniów politycznych lub więźniów sumienia. W sytuacji zakazu działalności partii komunistycznej w Republice Estońskiej komuniści szukali okazji do podważenia niepodległości Estonii.

Patarei było mniej lub bardziej ukryte przed opinią publiczną przez całe swoje istnienie. Mimo to wiele osób słyszało o tym miejscu. W grubych wapiennych ścianach przez ponad 100 lat mieściło się więzienie – to większość jego prawie 200-letniej historii.

Oprócz historii więzienia, Patarei reprezentuje zachowaną w całości strukturę obronną, która jest unikalna w krajach bałtyckich i skandynawskich. Twierdza jest także największym kompleksem budowli klasycystycznych w Estonii. Od 1997 roku jego główna część jest zarejestrowana jako obiekt dziedzictwa kulturowego. Nazwa Patarei odnosi się do jego pierwotnego zastosowania: po raz pierwszy był używany jako fort armatni i bateria artyleryjska.

Więcej informacji znajdzie tutaj.

Kiedyś zajezdnia kolejowa, dzisiaj Hektor Container Hotel

Obiekt Hektor Container Hotel znajduje się w dogodnej lokalizacji w dzielnicy Põhja-Tallinn. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się stara zajezdnia kolejowa z czasów carskich. Nie dziwi zatem ściana frontowa z czerwonej cegły i okna łukowe. Dopiero po przekroczeniu wejścia trafiamy do industrialnej przestrzeni, gdzie nowoczesność łączy się z tonami stali pomalowanej na czarno i kontenerami morskimi o maksymalnej długości 5,9 metra.

Hektor Container Hotel

Kontenery stoją jeden koło drugiego, ten sam rozmiar (długość 5,9 m, szerokość 2,35 m i wysokość 2,39 m), ten sam kolor, te same przeznaczenie. Pomieszczenia kontenerowe zostały sprytnie zaplanowane, aby pomieścić wszystkie udogodnienia w ramach standardowej powierzchni 14 m2, którą zapewniają te jednostki magazynowe. Znajdziemy tam bardzo wygodne i duże łóżko, łazienkę, półki i mnóstwo rozwiązań ekologicznych. Kilka faktów, które was na pewno zainteresują:

  • łóżka mają wymiary 160x200cm, a materace wyposażone są w 5-strefowy system sprężyn kieszeniowych.
  • wszystkie prześcieradła są wykonane z czystej bawełny ze znakami jakości Ecolabel i Oko-tex.
  • poduszki i kołdry są wypełnione tylko i wyłącznie pierzem.
  • na życzenie dostępne są poduszki z technologią filtrującą SleepAngel.
  • szampon i płyn do mycia ciała all-in-one to estoński produkt z naturalnych składników firmy OMA.
Hektor Container Hotel

Nowoczesny styl życia

Zaangażowanie Estonii w cyfryzację i nowoczesny styl życia jest oczywiście również tutaj zauważalne. Jest przestrzeń co-workingowa w dobrym towarzystwie oraz kuchnia do wspólnego gotowania, w której możesz dzielić się przygotowanym jedzeniem. Jeśli nie masz ochoty na gotowanie, okolica jest pełna najmodniejszych barów i restauracji. Kolejną fajną funkcją jest pokój Harmony, który jest przeznaczony do medytacji, jogi i burzy mózgów. Szukasz wskazówek? Cudowni ludzie w hotelu Hektor Container Hotel kochają to miejsce, są lokalsami i chętnie skierują Cię do wszystkich sekretnych miejsc w Tallinie (np. w okolicy znajdują się ciekawe miejsca takie jak: Sobór św. Aleksandra Newskiego ( 1,3 km), Zamek Toompea (1,3 km).

Jak dotrzeć do Hektor Container Hotel?

Dotarcie do Hektor Container Hotel komunikacją miejską jest bardzo proste! Wsiądź do tramwaju nr 4 z lotniska lub dworca autobusowego i wysiądź na przystanku Hobujaama. Następnie przesiądź się do tramwaju 1 lub 2 i wysiądź na przystanku Telliskivi. Wejście do hotelu znajduje się około 20 kroków od przystanku tramwajowego Telliskivi na przeciwko ulicy Telliskivi i supermarketu Rimi. Jeśli dojedziesz pociągiem na Dworzec Bałtycki, trzymaj się lewej strony, miń rynek i powinieneś już zobaczyć hotel (około 2 minut spacerem).

Hektor Container Hotel

Telliskivi 62, 10412 Tallinn

Tel: +372 6350 061

E-mail: container@hektorstay.com

www.hektorstay.com

Nasza ocena: 6/6 zacnych