Hotel Ibis Styles Wrocław Centrum – recenzja

Ibis Styles Wrocław Centrum jest idealnie zlokalizowany w samym centrum miasta. Unikatowy, przewodni motyw Alicji z Krainy Czarów, zastosowany w hotelowych przestrzeniach, pozytywnie wpływa na gości charakterem, nowoczesnym designem i komfortem.

Dojazd:

Hotel jest usytuowany w ścisłym centrum Wrocławia, w odległości zaledwie 100 metrów od przepięknego dworca kolejowego. Ale o nim za chwilkę. Kierując się do głównego wejścia lub dwóch bocznych, wychodzimy wprost na ulicę Józefa Piłsudskiego, która dzieli nas od Ibis Styles Wrocław Centrum. Przeszklony obiekt jest na wyciągnięcie ręki, widać go bezpośrednio po opuszczeniu dworca. Wystarczy, że zerkniecie w prawo. Dojście jest banalnie proste, jedne przejście dla pieszych, z sygnalizacją świetlną i dźwiękową, a także obniżonymi krawężnikami, co jest niezwykle ważne dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Wracając do dworca kolejowego. Zwiedzanie Wrocławia warto zacząć od tego monumentalnego budynku, który zlokalizowany jest na granicy osiedli Przedmieście Świdnickie i Huby, w sąsiedztwie głównego dworca autobusowego znajdującego się w podziemiu centrum handlowego Wroclavia. Jeden z nielicznych w Polsce dworców kolejowych, który ma halę peronową. Położony na liniach kolejowych prowadzących z południowego wschodu (Częstochowa, Lubliniec, Opole), południa (Świdnica, Kłodzko) na zachód (Jelenia Góra, Legnica), północny zachód (Głogów, Zielona Góra), na północ (Poznań) i na północny wschód (Oleśnica, Łódź, Warszawa). Dworzec Wrocław Główny posiada kategorię Premium według klasyfikacji PKP.

Osoby, które przemieszczają się własnym transportem, mają do wyboru szereg autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Do hotelu dojedziecie z każdej strony, a jedynie ostatni odcinek może wam przysporzyć nieco więcej nerwów, bo jakby nie patrzeć, to ścisłe centrum miasta i ruch jest wzmożony. Nie musicie jednak martwić się o parking, bo hotel zapewnia miejsca przed budynkiem, jak i w jego niższych poziomach.

Jeżeli macie kaprys lub wysiądziecie za szybko z pociągu, to pod hotel dowiezie was autobus komunikacji miejskiej nr 106. Zresztą to kolejny atut tego hotelu, bliskość przystanków komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje), z których praktycznie dotrzecie do wszystkich atrakcji Wrocławia.

Ciekawostka dla kinomaniaków:

  • W 1967 roku nakręcono na peronach dworca 12. odcinek serialu Stawka większa niż życie, na potrzeby filmu tablice peronowe z napisem „Wrocław Główny”, zamieniono na te z napisem „Berlin Ostbahnhof”.
  • W 1980 kręcono tu film Mniejsze niebo, którego akcja w większości toczy się na dworcu kolejowym.
  • W filmie Ajlawju z 1999 Adaś Miauczyński kilkakrotnie podróżuje pociągiem relacji Wrocław Główny – Łódź Kaliska. Widoczne są m.in. neony dworca oraz przejście podziemne.

Obiekt

Ibis Styles Wrocław Centrum przy Placu Konstytucji 3 Maja jest stosunkowo nowym obiektem, wpisującym się w transparentną architekturę, która charakteryzuje się przeszkloną elewacją, oszczędnością formy konstrukcji zewnętrznej, przejrzystości i stosowaniu minimalistycznych rozwiązań. Dodatkowo, idealnie wkomponowuje się w niemal każdą tkankę miejską.

Od samego wejścia do Ibis Styles Wrocław Centrum zachwyca nas nowoczesny design oraz niezwykle miła i pomocna recepcja hotelowa. Panie dwoją się i troją, aby wprowadzić nas w bajkowy klimat, o którym dowiadujemy się z czasem… Duzy plus, bo pierwszy kontakt, to podstawa, aby hotelowy gość poczuł się wyjątkowo, prawie, jak w domowym zaciszu.

Wspomnieliśmy o bajkowym klimacie nie bez kozery, bo motywem przewodnim Ibis Styles Wrocław Centrum jest powieść „Alicja w krainie czarów”. Na korytarzach wielkie filiżanki do siedzenia, fotele z bardzo wysokimi oparciami, krzesła pod sufitami, ogromne karty z talii, klucze wkomponowane w meble i wiele, wiele innych elementów wprost nawiązujących do książki Caroll Lewis.  

Na dwóch pierwszych poziomach znajdują się pomieszczenia gastronomiczne.

Parter, to cudowna restauracja Czary Mary, w której serwowana jest współczesna kuchnia europejska. Dla miłośników piwa kraftowego do wyboru i koloru kilka gatunków złocistego trunku. Znajdą się też czeskie pilsnery. Podobnie zresztą, jak w BlackBoard Pub, w którym możecie zobaczyć wszystkie mecze oferowane na platformie NC+ (pub jest certyfikowany), ale również zagracie w Monopoly, czy też inne kultowe planszówki. Nad menu restauracji i pubu nie będziemy się rozwodzić, gdyż jest skrojone idealnie, nie ma przesytu, nie ma sztampowości, ale jest idealnie wyważona mieszanka smaków. Sprawdziliśmy i palce lizać.

Pierwsze piętro, to nowoczesne sale konferencyjne, bardzo przestronne, kompletnie wyposażone, dobrze klimatyzowane i co najważniejsze – bez problemu zobaczycie wyświetlaną prezentację, czy inny materiał szkoleniowy. Niestety przypadłością wielu takich miejsc jest źle zaplanowane rozmieszczenie rzutnika, ekranu multimedialnego, mównicy. A dodatkowo wysokie nasłonecznienie, bez możliwości korygowania światła, jakie wpada do pomieszczenia. Każdy, kto jeździ na konferencje, wymieni jednym tchem takie miejsca. Na szczęście Ibis Styles Wrocław Centrum jest wyspą w tej wyliczance. Tutaj wszystko zostało dobrze zaprojektowanie. W sumie jest osiem sali konferencyjnych – największa o powierzchni 450m2 oraz siedmiu mniejszych o metrażu od 26 do 78m2.

Kolejne piętra, to już pokoje hotelowe. Pięknie zaprojektowane, z nowoczesnym designem, czyste i przestronne. Ze ścian spogląda na nas Alicja w Krainie Czarów, część mebli przypomina nam, że jesteśmy w bajkowym hotelu. Łazienki eleganckie, niczego nie brakuje, woda ciepła, nie trzeba tuptać nogami, aby umyć głowę. Obiekt z zelektronizowany, wejście do windy, czy pokoi odbywa się za pomocą karty-klucza. Dla osób lubiących poranną telewizję, czy wieczorne kino, hotel zapewnia szeroki wachlarz kanałów TV. Oczywiście nie zabrakło szybkiego łącza internetowego. Z okien rozpościerają się piękne widoki. Czuć klimat Wrocławia.

W pobliżu

Już wcześniej wspomnieliśmy, że usytuowanie Ibis Styles Wrocław Centrum, to ogromny atut, gdyż w pobliżu jest dworzec kolejowy, autobusowy i główne ciągi komunikacyjne. Na rynek zajdziecie w niecałe 15 minut, w podobny czasie dotrzecie na Ostrów Tumski, czy do Panoramy Racławickiej. Najbliżej znajduje się Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Akademii Sztuk Pięknych. Przechadzając się po wrocławskich ulicach warto zobaczyć piękne kamienice – perły barokowej i renesansowej architektury. Polecamy również dzielnicę Nadodrze z cudownym starym portem nad Odrą oraz dawny dworzec kolejki wąskotorowej. Jeżeli jesteśmy z dziećmi, to obowiązkowo musicie dotrzeć do wrocławskiego ZOO. Dojedzie tam bezpośrednio ze stacji Zaolzianka (linia nr 2), która znajduje się zaledwie 200 metrów od hotelu. Nie możemy również zapomnieć o krasnalach, które możemy spotkać w różnych zakątkach Wrocławia.

Oczywiście, to jedynie wąski wycinek atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Warto zaopatrzyć się w bezpłatne przewodniki, które znajdziecie m.in. na dworcu kolejowym.

Ocena: 6/6 zacnych

Adres:

ibis Styles Wroclaw Centrum

plac Konstytucji 3 Maja 3

50-083 Wrocław

www.ibis.com

telefon + 48 71 733 48 00