Hotel blisko morza

Trójmiejska oferta noclegowa jest bardzo bogata i zróżnicowana. My mieliśmy to szczęście, że zawsze trafialiśmy na komfortowe warunki, przepyszną kuchnię oraz profesjonalną i co najważniejsze uśmiechniętą obsługę. Nie inaczej było tym razem, gdy po długiej podróży trafiliśmy do Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa w Gdańsku.

Dojazd i usytuowanie

Hotel znajduje się w gdańskiej dzielnicy Jelitkowo, która bezpośrednio sąsiaduje z Sopotem. Na plażę dojdziecie w 2 minuty, a szum fal będzie wam towarzyszył przez całą noc. Cudowne uczucie zasypiać i budzić się niemal na brzegu morza Bałtyckiego. O walorach zdrowotnych nawet nie wspominamy, bo to oczywiste i nie podlega jakimkolwiek rozważaniom.

Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa to także znakomita baza wypadowa do najważniejszych atrakcji Gdańska. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy transportu zbiorowego – rzut beretem znajduje się przystanek autobusowy, a nieco dalej jedna z głównych nitek tramwajowych.

Miłośnicy jednośladów też będą podskakiwać z radości, bo obok hotelu przebiega ścieżka rowerowa z Gdańska do Sopotu. Trasa należy do łatwych – jest płaska, asfaltowa i  dobrze oznakowana (znaki EuroVelo 10 i 13 ). Polecana szczególnie rodzinom z dziećmi oraz seniorom. Jej łączna długość to 14 km, a maksymalny czas przejazdu zajmuje maksymalnie 70 minut.

W komfortowej sytuacji są także kierowcy czterech kółek. Nie musicie bujać się bocznymi i rozkopanymi drogami, a parking dla hotelowych gości jest wystarczająco duży.

Wchodzisz i czujesz się jak w pałacu

Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa to miejsce, które zachwyca wyjątkową estetyką i niepowtarzalnym klimatem. Przestronny hol, pozłacane poręcze i żyrandole. Dobre rozmieszczenie recepcji, bardzo pomocny personel. W głębi winda dla osób z niepełnosprawnościami. Oznaczenia hotelowe czytelne.

Pokój w wysokim standardzie – nie jakaś tam klitka, w której upchano łóżko, stół i dwa krzesła. W Prawdzic Resort poczujecie się po królewsku. Eleganckie i bardzo wygodne fotele, przeszklony stół i ogromne łóżko z zagłówkami. Łazienka także sporych rozmiarów, wszystko na wysoki połysk.

Na dokładkę duży balkon z widokiem na tereny zielone. Zero hałasu, głośnej muzyki, czy pijackim zaśpiewów. Słychać tylko szum morza.

Kulinarna uczta

Spacerując po deptaku w Jelitkowie chodziła nam po głowie wędzona ryba i piwo z małego browaru. Nie jakiś tam koncernowy produkt, ale rzemieślniczy akt sztuki. Okazało się, że mamy to wszystko pod nosem, bo w Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa. Jesteśmy mocno usatysfakcjonowani, bo nie często na śniadanie serwuje się wędzone ryby. Oczywiście to malutki wycinek szwedzkiego stołu.  

Goście hotelowi byli bardzo usatysfakcjonowani – zajadali ze smakiem. Także dzieci, a jak wiemy to one są najbardziej wybredne. Kuchnia na medal.

Sala bankietowa bardzo ładna, stylowa i przestronna. Robotę robią duże okna, które wpuszczają do środka dużo słonecznych promieni. Aż chce się żyć… i jeść.

Zasłużony relaks

W hotelu znajduje się średniej wielkości basen z wodą, która nie zmrozi, a co najwyżej zrelaksuje umysł i ciało. Temperatura idealna. Dodatkowo jacuzzi, sauna sucha i parowa, tężnia solankowa oraz siłownia. Po takim relaksie kraftowe piwo obowiązkowe, a jak już wiecie z tekstu powyżej – takowe znajduje się w Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa.

Zapomnielibyśmy dodać, że w każdym pokoju jest spora liczba ręczników, jak również śnieżnobiałe szlafroki, żeby nie deptać po hotelowych korytarzach w szortach czy bikini.

Nie zanudzisz się

W Prawdzic Resort zadbano o to, aby hotelowi goście nie odczuwali znużenia, a dzieci nie płakały, że nie mają co robić i chcą natychmiast do domu. Pobyt można od A do Z zaplanować w murach hotelu, aczkolwiek otoczenie oferuje równie wiele atrakcji.

Park Jelitkowski

Historia parku sięga 1875 roku. Został on założony jako park kuracyjny letniska Jelitkowo. Na początku XX park i jego okolice przeszły modernizację, kiedy Jelitkowo zostało włączone do Oliwy. , a obie dzielnice połączyła linia tramwajowa. W tym samym czasie wybudowany został Dom Zdrojowy.

Obecnie liczący 7,4 ha powierzchni teren jest parkiem miejskim z częścią leśną. Jest miejscem wyjątkowym w sensie przyrodniczym – przez jego teren przepływa historyczny Potok Oliwski, nad którym rośnie wiele starych drzew, w tym wierzby i okazałe olsze czarne. Wschodnią granicę parku stanowią wydmy z rzadką roślinnością chronioną.

Dawna osada rybacka

Na ulicy Bałtyckiej zachował się szereg stojących w niedużych odstępach wielorodzinnych rybackich domów z okrytego tynkiem pruskiego muru, przykrytych wysokimi dwuspadowymi dachami (trzy parterowe i jeden – wysunięty najdalej na północ – piętrowy). Mniej więcej środkowy odcinek tej ulicy zajmuje szeroki plac wiejski. Są też luźno stojące mniejsze rybackie domki z otynkowanego pruskiego muru oraz piętrowe i dwupiętrowe domy czynszowe z lat międzywojennych też otynkowane, budowane z cegły).

Urokliwy potok rozlewa się po plaży

Niegdyś nazywany Radosną Strugą, w dolnym biegu – Potokiem Jelitkowskim lub Jelitkowską Strugą. Początkiem jego jest kilka wysięków u podnóża zbocza doliny położonej na wysokości 140 m n.p.m. w okolicach Matarni. To główny ciek doliny nazywanej Doliną Oliwskiego Potoku, który płynąc w granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w terenie silnie urzeźbionym o dużych deniwelacjach i dalej przez Oliwę, uchodzi do Zatoki Gdańskiej w Jelitkowie.

Ergo Arena

To wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w niedalekiej odległości od Prawdzic Resort (pieszo to 25 minut). Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Na przełomie września i października tego roku w Ergo Arena odbyła się faza grupowa Mistrzostw Świata FIVB z udziałem reprezentacji Turcji, Korei Południowej, Dominikany, Chorwacji, Tajlandii oraz Polski.

Aktualne wydarzenia w Ergo Arena znajdziecie na ich stronie w zakładce Imprezy/Bilety.

Nasza ocena: 6/6 zacnych

Prawdzic Resort&Conference Hotel Spa

ul. Piastowska 198

80-341 Gdańsk

prawdzic@prawdzic.com.pl

Tel:  +48 58 553 50 15; +48 509 899 067

www.prawdzic.com.pl