Ściganie kobiet w Wiśle

Już jutro w Wiśle rusza IV edycja rajdu “Women’s Challenge 4×4” – najbardziej kobiecego off-road’u w Polsce. „Women’s Challene 4×4” to projekt unikatowy, jedyny w Polsce rajd terenowy, w którym biorą udział wyłącznie kobiece załogi (wyjątek klasa Family, gdzie drugim pilotem może być mężczyzna).

Impreza przeznaczona jest i dla doświadczonych zawodniczek i dla debiutantek. „Women’s Challenge 4×4” odbywa się na prywatnym torze off-road’owym „Pod Piramidą”, a honorowy start i meta zlokalizowane są w centrum Wisły.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli m.in. Kajetan Kajetanowicz, Dominika Tajner oraz organizatorka kobiecego rajdu 4×4 w Malezji Nurimah Samad. W trzech klasach Family, Adventure i Extreme (podział ze względu na doświadczenie załogi i stopień modyfikacji pojazdu) można wystartować samochodem lub pojazdem typu UTV.

A wszystko to za sprawą dziennikarki TVN Turbo – Dagmary Kowalczyk, która kilka lat temu wystartowała w malezyjskim rajdzie “Shemud 4×4” i postanowiła przenieść na polski grunt kobiece ściganie. Od samego początku przyświecała jej myśl, aby wciągać w świat off-road’u coraz większą liczbę kobiet, a tym samym łamać stereotypy.

W ubiegłym roku w „Women’s Challene 4×4” wystartowało się 70 kobiecych zespołów, w tym roku do udziału zgłosiło się ich 40, chociaż do końca nie było wiadomo, czy rajd w ogóle dojdzie do skutku przez pandemię koronawirusa. Pani Dagmara jednak się nie poddała i w ekstremalnie krótkim czasie przygotowała całe wydarzenie.

Pani Dagmara bardzo sobie chwali współpracę z władzami Wisły, które od samego początku wspierały ją w realizacji rajdu, sprawach organizacyjnych i promocyjnych.

Serdecznie zapraszam wszystkich do Wisły na „Women’s Challene 4×4” – to wyjątkowe wydarzenie, zróżnicowany tor i dogodne warunki dla kibiców, którzy bezpiecznie i komfortowo mogą oglądać rywalizację Pań – zachęca na koniec rozmowy Pani Dagmara.

Women;s Challenge 4×4 w Wiśle