W życiu piękne są tylko chwile

W życiu piękne są tylko chwile…

Kilka dni temu siedzieliśmy przy ognisku w Morze Gór – apartamenty w Górach Stołowych – z nami dzieci, właściciele oraz ich znajomi z Wrocławia. Cudowny klimat – ciepły, letni wieczór, śpiewające ptaki, lekki powiem wiatru, trzaskające drewno w palenisku, pieczony chleb i pianki. Dużo uśmiechu, specyficznego żartu i pozytywnej energii.

Gdy zapadł zmrok…

Słońce schowało się za górami kilka minut po 21:00. Zmierzch astronomiczny nastąpił mniej więcej godzinę później. Wtedy też Krzysztof (właściciel) zaprosił nas na oglądanie… świetlików świętojańskich. Tak, dobrze czytacie! Poszliśmy za budynek, w kierunku parku linowego, który od kilku miesięcy cieszy najmłodszych gości Morze Gór – apartamenty w Górach Stołowych (jest za free). Kilka kroków dalej było już bardzo ciemno, nie docierało żadne światło, czyste niebo.

Weszliśmy w pole między drzewami, wysoka trawa i samosiejki żyta i owsa. Staliśmy tak na środku, a między nami tysiące świetlików świętojańskich. Przepiękne przedstawienie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy! Chodziliśmy tak w tym polu, dotykając czubków roślin, wprawiając w ruch kolejne świetliki. Były dosłownie wszędzie, ukazując się na chwilę i gasnąc. Byliśmy tam chyba z godzinę. Wróciliśmy z otwartymi ustami.

Niezwykłe doświadczenie

Ten obraz pozostanie z nami już do końca życia. Polecamy Morze Gór – apartamenty w Górach Stołowych z całego serducha! Wkrótce duże artykuł o nich, ale nie mogliśmy się powstrzymać, aby nie napisać o tym transcendentalnym doświadczeniu.

Morze Gór
Łężyce 77 c
57-340 Łężyce
Tel. +48 696 709 727
www.morzegor.pl

Świetlik świętojański