Hotel na wydmach

Duinhotel Tien Torens to luksusowy hotel ukryty na najwyższych wydmach Holandii. Ten wyjątkowy obiekt doskonale współgra z otoczeniem. Nowoczesny design i bliskość morza.

Duinhotel Tien Torens

Słońce barwi wodę

Zoutelande to wieś w południowo – zachodniej Holandii. Zoutelande, wraz z plażami Dishoek i Westkapelle, są często nazywane „Zeeland’s Rivièra”, od słynnego południowego wybrzeża Francji . Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych wybrzeży Zelandii i jedno z niewielu miejsc w Holandii, gdzie plaża skierowana jest na południe.

Zoutelande był ulubieńcem holenderskich malarzy , takich jak Ferdinand Hart Nibbrig , Piet Mondriaan i Jan Toorop, którzy chwalili jego niebo. Mówi się, że odbicie słońca na wodzie barwi niebo jaśniej i przejrzyściej niż gdziekolwiek indziej.

Zoutelande

Połączone wyspy

Prowincja Zeeland to duża delta rzeczna położona u ujścia kilku głównych rzek, a mianowicie Skaldy („Schelde”), Renu („Rijn”) i Mozy („Maas”). Większość prowincji leży poniżej poziomu morza. To, co kiedyś było błotnistym krajobrazem, zalewanym podczas przypływu i pojawiającym się ponownie podczas odpływu, stało się serią małych, stworzonych przez człowieka wzgórz, które przez cały czas pozostawały suche. Mieszkańcy prowincji połączyli później wzgórza, tworząc groble, co doprowadziło do powstania łańcucha suchego lądu, który później przekształcił się w większe wyspy i nadał prowincji obecny kształt.

Z widokiem na morze

Duinhotel Tien Torens został dosłownie wkomponowany w wydmę. Siedząc w pokoju, z okiem rozpościera się przepiękny widok na wydmy, morze i urokliwe miasteczko. Wychodząc na taras czujemy delikatny powiew wiatru, ziarenka piasku przesuwają się pod naszymi stopami.

Pokoje są niezwykle eleganckie, z nastawieniem na duże nasłonecznienie, aby wykorzystać w jak największym stopniu, atrybuty mieszkania na wydmie. W środku mamy do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, duży salon, łazienkę z prysznicem.

Bąbelki? Czemu nie!

Sauna na tarasie

Wieczorem warto skorzystać z sauny, która jest usytuowana na tarasie, a bezpośrednio za nim wydma, wysokie trawy. Słychać doskonale szum morza, śpiew ptaków. Do tego polecamy jeszcze butelkę z bąbelkami. Żyć nie umierać!

Sauna na tarasie

Duinhotel Tien Torens 

Duinweg 36

4374 EE Zoutelande

Holandia

+ 31 (0) 118 – 745 878

https://duinhoteltientorens.zeayouzeeland.nl/nl/