Blisko koła podbiegunowego

Arctic TreeHouse Hotel znajduje się Rovaniemi, w północnej Finlandii, u ujścia rzeki Ounasjoki do Kemi, kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego.

Arctic TreeHouse Hotel.

Dojazd

Rovaniemi jest znakomicie skomunikowane. Po pierwsze, liczne połączenia autobusowe z największych miast w Norwegii. Po wtóre, linia kolejowa, która jest ciągle rozbudowywana i docelowo połączy Finlandię z Norwegią. I wreszcie po trzecie, port lotniczy oddalony od centrum zaledwie 10 km.

Pociąg na stacji w Rovaniemi.

Mikołaj

W Rovaniemi zamieszkuje Mikołaj, co sprawia, że do tamtejszego urzędu pocztowego trafiają góry listów. Władze miasta skwapliwie podtrzymują legendę, że to właśnie stąd wyruszają sanie zaprzężone w renifery, wypełnione prezentami, choć niektórzy utrzymują, że św. Mikołaj mieszka w innym miejscu Laponii, mianowicie w Parku Narodowym Urho Kekkonena ok. 200 km na północny wschód od Rovaniemi, na wzgórzu Korvatunturi na granicy fińsko-rosyjskiej.

Urząd Pocztowy w Rovaniemi.

Nad drzewami

Arctic TreeHouse Hotel łączy skandynawski design i lapońskie tradycje. Centralnym elementem stylowo urządzonego pokoju jest panoramiczne okno, przez które można podziwiać niebo nad wierzchołkami drzew. Łóżka ustawione są tak, aby jak najlepiej umożliwić podziwianie widoków podczas wygodnego leżenia.

Do wyboru są pokoje dwuosobowe Arctic Glasshouses lub jednopokojowe Arctic TreeHouse Suites. Wszystkie pokoje są wyposażone w podstawowe udogodnienia i kominek, który chroni przed przenikliwym zimnem na zewnątrz.

Restauracja i bar Rakas w głównym budynku serwuje śniadania (wliczone w cenę), obiady i kolacje. Ponadto hotel może zorganizować dla gości romantyczne śniadania na świeżym powietrzu. Istnieje również możliwość wyjazdu do Wioski Mikołaja lub Muzeum Arktikum.

Arctic TreeHouse Hotel

Tarvantie 3, Rovaniemi

Finland, 96930

info@arctictreehousehotel.com